نارگیل و روغن نارگیل داروی سم زدایی ،لطیف کردن پوست، با نگاهی به طب سنتی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

خواص روغن نارگیل:

سم زدایی از بدن:

شاید به نظر عجیب برسد،اما برای سم زدایی از بدن و البته سفید کردن دندانها،صبح ها قبل از مسواک زدن،کمی روغن نارگیل داخل دهانتان بریزید و سعی کنید آنرا تا 15_20 دقیقه داخل دهان نگه دارید.اینکار علاوه بر سم زدایی بدن و سفید کردن دندانها به رفع سردرد و سرحال شدن شما هم کمک میکند.در ابتدا از 5 دقیقه شروع کنید و به مرور به 20 دقیقه برسانید.

هفته ای دوبار دستان و انگشتان خود را با این روغن ماساژ دهید تا نرمی و لطافت پوست دستتان را احساس کنید.

اگر موهایی ضخیم و خشک دارید یا موهایی رنگ کرده دارید،برای نرم کردن آن می توانید به روغن نارگیل اعتماد کنید.چون این روغن با خواص شفابخش خود انتهای مو را نرم کرده و خشکی و شکنندگی اش را برطرف میکند.

اسکراب بدن:

برای اسکراب کردن پوست بدن و صورت لازم نیست پول زیاد خرج کنید و محصولات آرایشی و بهداشتی لوکس و گران بخرید.چون کمی روغن نارگیل و شکر گرانوله هم کار شما را به خوبی راه می اندازد و یک پوست نرم و لطیف تحویلتان میدهد.

درمان آکنه:

کمی روغن نارگیل روی جوشها بگذارید و اجازه دهید 15 دقیقه روی پوستتان بماند.نه محل جوشها را بمالید و نه فشار دهید.بعداز طی این مدت زمان صورتتان را با آب گرم بشویید و از هیچ محصول ضد آکنه یا آرایشی دیگر استفاده نکنید.خاصیت ضد باکتری روغن نارگیل خیلی زود جوش ها را نیست و نابود میکند.

خلاصی از بینی بهاری:

اگر دچار آلرژی فصلی هستید،کمی روغن نارگیل داخل بینی تان بمالید.برای نتیجه ی بهتر این کار را یکی دوهفته ادامه دهید.

پاک کردن آرایش:

پوستتان خشک است و برای پاک کردن آرایش تان دنبال یک محصول خوب میگردید؟

روغن نارگیل را بویژه برای خلاص شدن از شر ته مانده ی ریمل استفاده کنید و معجزه ی آنرا ببینید.البته مراقب باشید که روغن وارد چشمتان نشود.

نرم کردن پوست قبل از مو زدایی:

اگر برای رهایی از شر موهای زاید از تیغ خودتراش و...استفاده میکنید و پوست حساسی دارید که هربار بعداز موزدایی قرمز و ملتهب میشود،قبل از شروع کار کمی روغن نارگیل روی بدنتان بمالید و خوب ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

.ماساژ بدن با این روغن،از خشکی،چین و چروک و پیری پوست جلوگیری میکند.

به کاهش لکه های پوستی و بهبود علایم و نشانه های عفونت های پوستی کمک میکند.

بدلیل اینکه روغن نارگیل،تقریبا برای تمامی پوستها،کاملا بی خطر و ایمن است،میتواند بر روی پوست نوزادان و بخصوص بثورات ناشی از پوشک بر روی بدن این نوزادان مورد استفاده قرار گیرد.

با شوره سر،به هر دلیلی که ایجاد شده باشد،مقابله میکند.

روند ریزش مو را در افرادی که دچار ریزش مو هستند،کندتر ساخته و از شکست و دو شاخه شدن انتهای موها جلوگیری خواهد کرد.

منبع : استاد زریبافان

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 25 تير 1396 ساعت: 11:04