زالو درمانی و روشهای اجرا و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی :: تجارب طب سنتی

زالو درمانی و روشهای اجرا و خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  زالو درمانى و زیبایى‏ صورت
  زالو مى‏ تواند همراه با داروهاى تصفیه ‏کننده خون و کبد بهترین علاج لک‏ها و جوش‏هاى صورت و تیرگى و کدورت و زمختى پوست باشد.
  گرفتن حجامت از بین دو کتف و چند روز بعد انداختن چند زالو زیر چانه و زیر آرواره و یا در کنار بینى دو طرف صورت و یا زالو درمانى که در پشت گوش‏ها انجام مى‏ شود، خون کثیف را از صورت گرفته و خون شفاف را در پوست جارى مى ‏سازد که بهترین راه درمان است و زیبایى چشمگیرى را براى بیمار به ارمغان خواهد آورد.

  زالو درمانی صورت

  توجه کنید که جاى نیش زالو چنانچه دستکارى نشود بعد از مدتى از میان خواهد رفت و جاى هیچ‏گونه نگرانى نیست.
  البته گاه در افرادى که آلودگى خون شدیدى دارند جاى زالوها دیرتر از بین مى‏رود که این افراد باید خونگیرى را روى همان موضع چند بار با زالو تکرار کنند تا خون تمیز شده و جاى نیش زالوها زودتر از میان برود.
  به ترتیب اولویت جاى نیش زالو پشت گوشها و صورت و اندام‏هاى بالایى زودتر از میان مى‏ رود و روى پاها اطراف قوزک و نزدیک انگشتان دیرتر از میان خواهد رفت.

  ادامه دارد

  ضرورت‏ها زالو درمانی
  کسانى که از زالو براى علاج بیمارى‏ها استفاده مى‏ کنند باید نسبت به انواع زالوها و یا حداقل زالویى که در دست دارند و نحوه استفاده از آنها شناخت کافى داشته باشند.

  درشتى و ریزى و تعداد زالوهایى که براى هر شخص به کار مى‏ رود باید بر اساس تجربه حکیم نسبت به توانایى بیمار و نوع داروهاى گیاهى که مصرف مى‏ کند و رژیم غذایى مخصوص در نظر گرفته شود تا مطلوب‏ترین نتیجه به دست آید. حکیم زالودرمانى فواصل زمانى معینى را براى درمان با زالو تنظیم مى‏ کند آنگاه بیمار را تحت درمان قرار مى‏ دهد.

  زالوها باید به گونه‏اى انتخاب شوند که هرگز قبلا خون نخورده باشند و پس از مکیدن خون بیمار کشته شده و به این ترتیب یک‏بار براى همیشه مورد استفاده قرار گیرند.

  زالوها پس از سیر شدن از خون در نمک افتاده و از میان مى‏روند. زالوها هنگام از بین رفتن در نمک خون مصرف شده را باز پس مى‏ دهند و حکیم از مشاهده آن مى‏ تواند به نوع بیمارى و شدت و ضعف آن پى ببرد. میزان اخلاط اضافى صفرا و سودا و بلغم موجود در خون باز پس داده شده راه‏گشاى مناسبى است تا حکیم بتواند داروهاى مکمل گیاهى را به خوبى تنظیم نموده و بهبودى بیمار را تسریع بخشد.

  آیا زالو عامل انتقال ویروس و میکروب است؟
  زالوها قبل از مصرف باید در آب زلال قرار گرفته و بارها شسته شوند تا از هرگونه آلودگى احتمالى پاک گردند.
  نباید تصور کنید که زالوها از درون جسم خویش بیمارى‏ هایى را به انسان منتقل مى ‏کنند چرا که سیستم ایمنى این مخلوق عجیب خداوند ویروس‏ها و میکروب‏ها را در درون خود نابود مى‏ سازد. گرچه این موضوع بر اساس تجربه طولانى تیم تحقیقاتی بوعلی باب سلامتی به اثبات رسیده و متون طبى قدیم نیز تأکید دارد که زالو ناقل هیچ بیماریى به انسان نیست

  و آیا میدانید زالو یک نوع باکترى مفید براى هضم خون در درون خود ترشح مى‏ کند که سایر باکترى‏ ها را از میان مى ‏برد.

  زالوها قبل از مصرف باید چندین بار در آب زلال و پاک شستشو شوند امّا باید از اضافه کردن هر نوع مواد افزودنى ضدعفونى‏ کننده در آبى که با آن زالو شستشو داده مى ‏شود پرهیز گردد.

  براى آنکه زالوها به خوبى و به سرعت به بدن انسان بچسبند نیاز به استفاده از هیچ چیز دیگر مثلا خون گوسفند و آب قند و امثال آن نیست، بهترین راه تنها آب داغ است که قبلا جوشیده و عارى از میکروب شده باشد که داغ داغ روى محل مورد نظر ریخته شود یا اینکه محل مورد نظر در آب داغ فرو برده شود آنگاه زالوها را به آن مى‏ چسبانیم تا گرما باعث انتشار بوى خون شده و زالو احساس کند که به طعمه خود رسیده است. به سرعت نیش خود را به کار مى‏ اندازد و عمل مکیدن خون آغاز مى‏ شود. اگر زالو را با آب سرد بشوییم ولى محل مورد نظر را با آب داغ گرم کنیم این تفاوت درجه حرارت اشتهاى زالو را تحریک کرده و عمل مکیدن خون با سرعت بیشترى شروع خواهد شد.

  چاق کننده صورت با روغن خراطین و زالو
  روغن زالو و روغن خراطین هردو چاق کننده صورت هستند
  روغن خراطین و روغن زالو چاق کننده موضعی هستند
  روغن خراطین از کرم خاکی و روغن زالو از زالو گرفته می شود

  چاقی صورت روغن زالو و خراطین

  روش گرفتن روغن خراطین و روغن زالو مثل هم است و تاثیر آنها هم برای چاقی صورت و اعضای بدن هماننده می باشد
  جهت تهیه روغن خراطین برای هر ۶۰ سی سی روغن خالص تعداد ۱۰ عدد کرم خاکی تهیه کنید
  و جهت تهیه روغن زالو برای هر ۶۰ سی سی روغن خالص تعداد ۶ عدد زالو تهیه کنید

  جهت درست کردن روغن خراطین یا روغن زالو به ۶۰ سی سی روغن کنجد نیاز است

  پس مواد لازم برای تهیه روغن خراطین یا روغن زالو به شرح زیر است:
  ۶۰ سی سی روغن کنجد
  ۱۰ عدد کرم خاکی خشک شده یا ۶ عدد زالوی بزرگ خشک شده

  روش درست کردن روغن خراطین یا روغن زالو:
  روش اول:

  زالو یا کرم خاکی را بکوبند پودر شود و پودر حاصل را در روغن کنجد و قدرى آب ریخته بالاى آتش یا روی سماور مى ‏گذارند تا چند ساعت بجوشد تا آب و قسمتى از روغن بخار شود آن را صاف کرده تفاله را بیرون ریخته و هر شب روغن را به صورت یا عضو مورد نظر برای چاقی ماساژ میدهند

  روش دوم در تهیه روغن زالو یا خراطین برای چاقی صورت و عضو مورد نظر:
  خراطین(کرم خاکی) یا زالو خشک شده را نیم کوب را در روغن کنجد بریزند و در آفتاب قرار دهند. پس از ۱۵ روز، روغن را صاف کنند.
  هر شب روغن را به صورت یا عضو مورد نظر برای چاقی ماساژ میدهند

  موارد مورد مصرف روغن زالو و روغن خراطین:
  چاق کننده صورت , لب و گونه
  چاق کننده باسن و سینه و ….

  دوره مصرف روغن زالو یا روغن خراطین:
  جهت چاقی صورت اثر چاق کننده زالو و خراطین بسته به صورت فرد مورد نظر معمولا بین ۱۵ الی۳۰ روز متغیر است
  دوره استفاده معمولا تا رسیدن به نتیجه دلخواه میتواند ادامه داشته باشد

  مضرات مصرف روغن خراطین یا روغن زالو:
  روغن زالو و خراطین هیچگونه عوارضی ندارد
  فقط افرادی که صورت چرب و دارای جوش می باشند بعد از ۲ ساعت صورت خود را بشورند

  زالو درمانى در بیمارى سکته‏
  زالو درمانی بهترین درمان سکته و پیشگیری از سکته
  چنانچه سکته مغزى رخ داده بلافاصله باید پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید و بیشتر از یک هفته این کار را به تعویق نیاندازید. در این صورت بطور معجزه ‏آسایى عوارض سکته برطرف خواهد شد و بیمار به حال عادى برگشته و بى‏ حسى اندام‏ها از میان خواهد رفت. اما اگر به جاى زالو انداختن اقدامات دیگر انجام شود لخته‏ ها و انسدادها مستحکم شده و سلول‏هاى مغز در اثر نرسیدن اکسیژن و غذا دچار آسیب شده و درمان سکته ماه‏ها به تعویق خواهد افتاد و درمان آن به شرح زیر خواهد بود:
  زالو درمانیزالو درمانیچنانچه سکته‏ هاى قلبى رخ داده است، چه سکته قوى بوده و چه ضعیف، انجام خون‏ درمانى با زالو ضرورى است و طرز عمل به شرح زیر است:
  چنانچه سکته مغزى رخ داده بلافاصله باید پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید و بیشتر از یک هفته این کار را به تعویق نیاندازید
  بعد رژیم غذایى ۱۵ روزه را باید به کار برید:
  یک روز در میان تا ۱۵ روز صبح‏ها به جاى صبحانه ۲ لیوان عرق شاه‏تره خوب را روى آتش داغ کنید تا به حد جوش برسد، بلافاصله آن را روى ۳ قاشق غذاخورى خاکشیر که از قبل تمیز کرده‏اید بریزید و کمى شیرین کرده به جاى صبحانه میل کنید و نیم ساعت به پشت تکیه کرده و استراحت کنید و تا ظهر هیچ چیز نخورید مگر کمپوت خانگى و چاى کمرنگ یا فرنى. روز بعد ۳ قاشق غذاخورى ترنجبین را در ۵/ ۱ لیوان آب جوش حل کنید، صاف کنید و دوباره روى آتش به حد جوش برسانید و بلافاصله آن را روى ۳ قاشق غذاخورى خاکشیر که از قبل تمیز کرده‏اید بریزید و به جاى صبحانه میل کنید و تا ظهر مانند دستور روز قبل عمل کنید
  یک روز در میان به جاى ناهار سوپ گشنیز و آلوى بخارا میل کنید:
  سبزى گشنیز، اسفناج یا برگ چغندر، عدس، کمى برنج، ماهیچه گوسفند یا مرغ بدون چربى و آلوى بخارا. این مواد را با هم طبخ روى شعله ملایم طبخ کنید.
  اگر دیابت هم دارید موقع مصرف آش کمى آب‏غوره خانگى اضافه نمایید و جوشانده را بدون شکر یا شیرینى دیگر مهیا کنید.
  شب‏ها بجاى شام کته گشنیز میل کنید. یا سیراب شیردان گوسفندى و جگر سفید گوسفند که چربى آن را کاملا گرفته باشید طبخ کنید و در آن مقدارى سرکه خانگى بریزید.

   از ظهر به بعد هم فقط از مصرف مواد زیر پرهیز کنید: سوسیس و کالباس، چربى، سرخ‏کردنى، تخم‏مرغ، گوشت گوساله و گاو، انواع ساندویچ و پیتزا، ته‏دیگ، خامه، سرشیر، شیرینى‏جات قنادى و غذاهاى ثقیل الهضم.
  یک روز در میان که مصرف آش گشنیز و آلو در برنامه وجود ندارد غذاى دلخواه خود را میل کنید ولى آب‏پز و لطیف باشد.

  از روز دهم شروع رژیم غذایى یا پس از ۱۵ روز که از رژیم غذایى گذشت خون‏ درمانى را به شرح زیر شروع کنید.
  قبل از شروع خون‏ درمانى به حمام بروید و پس از خشک شدن کامل بدن و موهاى سر، ۲۰ عدد زالوى کوچک انتخاب کنید، یعنى پشت هر گوش ۱۰ عدد زالو بیاندازید. دور گردن را با پنبه بپیچید تا از سرازیر شدن خون به قسمت‏هاى دیگر بدن جلوگیرى کرده باشید. ظرف کوچک تمیزى را زیر گوش نگهدارید تا زالوها به محض سیر شدن در آن بیفتند. کف ظرف را نمک بریزید. تا چند ساعت بعد که خونریزى ادامه دارد فقط چندین بار محل زخم‏ها را پاک کنید ولى تا آنجا که ممکن است جلوى خونریزى را نگیرید.

  پس از ۲۰ الى ۲۵ روز نوبت زالو درمانی در دست‏ها مى ‏رسد در حالى که داروهاى گیاهى را همچنان مصرف مى‏ کنید.
  روى هر دست ۱۰ عدد زالوى متوسط بیاندازید که درشت‏ تر از زالوهاى گوش باشد محل انداختن زالوها بین انگشت کوچک تا سومین انگشت است. دستورات کلى و نحوه مصرف زالو و رعایت بهداشت را همانطور که توضیح داده شد انجام دهید.

  توجه کنید که دست‏ها نسبت به پشت گوش در مقابل بروز عفونت حساس‏تر بوده و احتمال بروز عفونت و ورم در این مرحله بیشتر مى ‏باشد. بنابراین دقت بیشترى در ضد عفونى کردن جاى نیش روى دست‏ها داشته باشید.

  پس از گذشت ۲۰ الى ۲۵ روز از خونگیرى مرحله دست، نوبت به زالو درمانی پاها مى ‏رسد.
  در این مرحله نیز ۱۰ عدد زالو روى پاى چپ و ۱۰ عدد روى پاى راست بیاندازید و جاى انداختن زالو روى پا از انگشت کوچک تا انگشت سوم در منطقه بین قوزک پا است که در امتداد انگشت سوم و انگشت کوچک کشیده مى‏ گردد.

  درمان خار پاشنه با زالو درمانی
  زالو درمانی بهترین راه درمان خار پاشنه است
  در بیمارى خار پاشنه ۲۰ عدد زالوى درشت متناسب با توانمندى بیمار به نسبت مساوى بر روى پاهاى دارای خار پاشنه بیمار تقسیم مى‏ شود. پس از زالو درمانی برای خار پاشنه تا مدت ۲۰ روز الى یک ماه با روغن کرچک یا ترکیبى از کرچک و تربانتین و زیتون هر شب محل خارپاشنه را مالش دهید.
  درمان خار پاشنه و زالو درمانیدرمان خار پاشنه و زالو درمانی
  سپس دوباره زالودرمانى برای درمان خار پاشنه را تکرار کنید. اگر یک پا دچار خار پاشنه شده است ۱۰ عدد زالو روى نیم‏ دایره پاشنه نزدیکترین جا، به خار پاشنه بیندازید و با مالش روغن‏هاى مذکور ۱۵ روز بعد خونگیرى را تکرار کنید.

   

  اگر هر دو پا دچار خار پاشنه است روى پاشنه هر پا ۱۰ عدد زالو بیاندازید و ۲۵ روز بعد زالودرمانى را تکرار کنید.

  اگر خار پاشنه خفیف باشد یک بار و در غیر این صورت دو یا سه بار زالودرمانى، خار پاشنه را قطعا از بین مى ‏برد.

  زالو و بیماران قند خون‏
  هرگز نباید تصور کنید که زالودرمانى براى بیماران دیابتى مضر است و ترس از عفونت بعد از زالودرمانى نباید مانع استفاده از زالو در این بیماران شود. پس از بند آمدن خونریزى روى زخم زالو آویشن، گل ختمى و تخم گشنیز به میزان مساوى پودر و با آب جوش خمیر کرده و گرم‏ گرم طورى که رطوبت خود را از دست ندهد به مدت ۲۴ ساعت بسته مى‏ شود که باعث جلوگیرى از عفونت مى ‏شود و بیماران قند خون مانند سایر افراد با این ضماد از عفونت احتمالى مصون مى‏ مانند. مصرف دمکرده یا جوشانده آویشن پس از خونگیرى روزى سه بار باعث پیشگیرى و دفع هرگونه عفونت مى‏ شود. مثلا اگر هر ۶ ساعت یک کپسول سفالکسین بخورند یا روزانه یک عدد قرص سفیکسیم میل کنند، همان اثر را دارد که روزى سه لیوان جوشانده آویشن میل نماید. اینک براى محافظت از زخم زالو بیشتر توضیح مى ‏دهیم.

  محافظت از زخم زالو
  پس از سیر شدن زالوها و جدا شدن آنها از بدن ممکن است اطراف نیش‏ها ورم کند که این هم معمولا بیمار را دچار وحشت مى‏ کند، این ورم به دلیل مختل شدن سیستم انعقادى خون توسط بزاق دهان زالو است که راه را براى ورود انواع قارچ‏ها و میکروب‏ها به داخل بدن آزاد مى‏ گذارد.
  براى رفع آن روش زیر را به کار برید:
  آویشن شیرازى، گل ختمى، تخم گشنیز از هرکدام حدود ۲۰ گرم باهم مخلوط و آسیاب کنید و با آب جوش خمیر کرده، پس از بند آمدن خونریزى داغ‏ داغ روى جاى نیش زالوها به اندازه یک لایه ضخیم به قطر چند میلى‏متر بمالید و روى آن را با باند استریل کاملا بپوشانید و روى باند را با چسب ببندید تا این خمیر به مدت ۲۴ ساعت بماند و هرگز خشک نشود. این روش باعث بهبود سریع زخم شده و هر نوع ورم و عفونت احتمالى را از بین مى‏ برد، مشروط بر آنکه دارو چنان خوب پانسمان شود که تا ۲۴ ساعت مرطوب مانده و خشک نشود تا دارو بر روى زخم تخمیر شده و مانند خمیر نان کمى ترش گردد. در این حالت دارو خاصیت ضد چرکى و ضد عفونى کنندگى شدید پیدا مى ‏کند.

  بنابراین روش تا ۳۲ ساعت نباید محل زالو را بشویید و یا به آن دست بزنید و یا بخارانید. بهتر است از داروهاى شیمیایى مانند بتادین و ساولن استفاده نکنید بلکه همان داروى گیاهى که ذکر کردیم براى از بین بردن زخم‏ها معمولا کافى است. چنانچه اصرار دارید که از داروى شیمیایى استفاده کنید فقط الکل سفید مصرف نمایید. جاى نیش زالوها براى خاریدن بسیار مستعد مى‏ باشد امّا هرگز نباید زخم زالو و اطراف آن را بخارانید.

  چنانچه پس از ۲۴ ساعت که خمیر گیاهى مذکور را از روى آن برداشتید باز هم محل زخم خارش نمود و یا اگر هنوز متورم است دوباره به مدت ۲۴ ساعت خمیرى با همان فرمول و همان طرز مصرف روى زخم ببندید و پس از آن با سرکه مخلوط با آب که روى‏ آتش به جوش آمده است محل زخم را بخور دهید. در نهایت اگر در موارد محدودى خارش باز نایستاد مى ‏توانید از پمادهاى ضد خارش مانند کالامین D یا کالاندولا استفاده کنید و چنانچه به‏طور استثناء ورم و خارش شدیدتر از این تمهیدات است با صلاحدید پزشک از آمپول و قرص‏هاى آنتى‏ بیوتیک مانند سفیکسیم یا سفالکسین استفاده نمایید. البته ما در موارد بسیار استثنایى با چنین افرادى روبرو شدیم که نسبت به خونگیرى با زالو و یا هر روش دیگر حساس مى ‏باشند. این افراد به‏ خاطر فواید شدید زالودرمانى هرگز نباید به‏خاطر چند روز خارش و ورم، دست از این کار بردارند. هدف ما از طرح این مسائل استثنایى این است که مردم بدانند زالودرمانى مشکل حادى براى آنان ایجاد نمى‏ کند و در طب ایرانى براى همه این مسائل راه‏کارهاى لازم پیش‏بینى شده است. توجه کنید که هر زخمى باید به طریق مخصوص به خود مواظبت شود.
  کسانى که پس از خون درمانى در حمام از مخلوط سدر و روغن زیتون و سرکه به جاى صابون استفاده کنند فایده مى‏ بینند. این آبزن گیاهى بهبود زخم نیش زالوها را تسریع بخشیده و از هر نوع عفونت جلوگیرى مى‏ نماید و از طرف دیگر یک حالت نشاط و انبساط و سرحالى در انسان ایجاد مى‏ کند. در هرحال ورم حاصل از خونگیرى با زالو یا حساسیت است یا از عفونت. علاج عفونت را گفتیم امّا در صورت حساسیت از داروهاى ضد حساسیت شیمیایى نیز مى‏ توانید با تجویز پزشک استفاده کنید، یا روى محل نیش زالو بادکش بگذارید، یا از دمکرده و جوشانده‏ هاى ضد حساسیت مانند شوید و گشنیز و مرزنجوش که با هم جوشانده‏اید میل کنید. گشنیز را با شش گوسفند و جو بپزید غذاى ضد حساسیت خوبى در کنار سایر روش‏هاى ضد حساسیت مى‏باشد.

  مقایسه‏اى میان حجامت، فصد و زالو
  حجامت , فصد و زالو درمانی گرچه هرکدام از شیوه‏هاى فوق در مواقعى تنها راه منحصربه‏فرد بوده و به عبارت دیگر نمى‏توان به جاى رگ زدن، حجامت کرد و یا زالو نمى‏تواند جاى حجامت را بگیرد اما در مجموع و در یک مقیاس کلى که در اکثر مواقع چنین است، در خونگیرى‏ها زالودرمانى از شیوه‏هاى دیگر مؤثرتر بوده و از این لحاظ حجامت از لحاظ جنبه پیشگیرى نظیر ندارد.
  زالو و حجامت
  خون‏ درمانى یکى از پایه‏ هاى محکم و یکى از شیوه‏هاى اساسى درمان و علاج دردها و بیمارى‏هاست. چه در پیشگیرى و چه در علاج هرگز درمان‏ها بدون خون درمانى کامل نخواهد شد. طب جدید متأسفانه از اهمیت این فن غافل بوده است.
  پزشکان و محققان دلسوز باید به این مهم توجه شایان مبذول دارند و خون‏درمانى را به عنوان یکى از شیوه‏هاى موفق طب ایرانى، اسلامى، کشور عزیزمان مطرح کرده و آن را از پیرایه‏هاى قرن حاضر پاک کنند، با تحقیق و بررسى عالمانه نقاط قوت آن را برشمارند و نقاط ضعف آن را تقویت نمایند. متأسفانه طب وارداتى غربى با کم‏رنگ جلوه دادن خون‏درمانى ایرانیان ضربات جبران‏ناپذیرى به طب سنتى کشورمان وارد آورد و از این رهگذر شوم جان بسیارى از مردم و بیماران در یک صد سال گذشته در معرض مرگ و نیستى قرار گرفت و رنج و الم بسیارى از مردم ادامه یافت و سیطره بیمارى‏هاى خانمان‏سوزى چون سکته و سرطان و غیره بر کانون‏هاى گرم خانواده‏ها گسترده شد. حال که اشتباهات طب جدید یکى پس از دیگرى برملا مى‏شود و ابرهاى تیره و تار از مقابل خورشید درخشان طب ملى کشورمان کم‏کم به کنار مى‏روند بر همه اندیشمندان و آزاداندیشان کشورمان است که جان‏مایه‏هاى طب ملى اسلامى کشورمان را در معرض تحقیق و کاربرد جهانیان قرار داده و از جمله خون درمانى را به عنوان برگى از افتخارات ایرانیان در کتاب پزشکى جهان رقم بزنند.

  درمان بیماری قلبی و ضعف قوای جنسی با زالو درمانی
  در کشور روسیه بیماری‌های گوناگونی را از بیماری قلبی و پوستی گرفته تا ضعف قوای جنسی را با زالو اندازی معالجه می‌کنند.

  به گزارش بوعلی و به نقل از خبرگزاری تسنیم, محمد عزیز خانی درباره زالو درمانی اظهار داشت: امروزه جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آسای زالو در جراحی پلاستیک و گِرَفت‌های پوستی و پیوند اعضا, کاربرد زالو پس از پایان جراحی و حتی در حین عمل را کاملاً پذیرفته و مورد تاکید قرار می‌دهند.
  زالو درمانی از زبان یوسف اصغریزالو درمانی از زبان یوسف اصغریبه گفته وی پروفسور اولیوا از دانشگاه مون کلیوی فرانسه معتقد است هنوز تمامی اسرار و خواص مثبت پزشکی زالو درمانی کشف نشده است. در کشور روسیه بیماری‌های گوناگونی را از بیماری قلبی و پوستی گرفته تا ضعف قوای جنسی را با زالو اندازی معالجه می‌کنند.
  این دستیار تخصصی طب سنتی ادامه داد: در مسکو و اکراین کرم‌های آرایشی برای رفع چروک صورت ابداع شده است که ماده موثره آن از زالو استحصال شده است.
  عزیز خانی افزود: در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ در کشور آلمان ۳۰ ملیون عدد زالو در مصارف طبی استفاده شده است، همچنین در تحقیقات دانشگاه استرانفورد کالیفرنیا کاربرد زالو در جراحی پلاستیک و ترمیم با درصد موفقیت بالایی بوده است.
  وی بیان داشت: مواد اصلی که در بزاق زالو است هیرودین نام دارد که باعث مهار پروسه انعقادی می‌شود و عروق را باز می‌کند و خون رسانی در بافت‌ها بهتر می‌شود.
  این دستیار تخصصی طب سنتی بیان کرد: دو اتفاق جالب هم در زالو درمانی می‌افتد که یکی اثر بیوانرژیتیک هال افکت است که با دستگاه بسیار پیشرفته در روسیه در آزمایشگاه بیوفیزیک و بیومکانیک انستیتو کورتکوف اندازه گیری کردند که هر نقطه بدن که تحت تاثیر زالو بود, انرژی حیاتی آن نقطه افزایش یافته است.
  عزیز خانی افزود: زالو درمانی عروق را باز می‌کند و اکسیژن رسانی بهتر می‌شود و سیستم دفاعی را تقویت می‌کند و تاثیر نورو توپیکال افکت یعنی ترمیم عصب و پایانه‌های عصبی بعد از زالو درمانی بهتر می‌شود.
  وی خاطرنشان کرد: در قطع عصب و ضایعات عصبی زمانی زالو می‌اندازیم, بازسازی عصب بهتر می‌شود و در درمان بیماری‌هایی مثل پارکینسون, ام اس, سکته‌های مغزی, آلزایمر و کاهش حافظه زالو موثر است همچنین موارد متعددی را گزارش کردند که قطع انگشت دست و پا یا اعضای دیگر که با زالو درمانی پیوند بهتر صورت گرفته است.

  روغن ترکیبی خراطین و زالو

  275,000 ریال

  روغن ترکیبی خراطین و زالو با اثر چاق کننده صورت و گونه

  توضیحات

  خواص روغن خراطین
  نافع براى افزایش حجم اعضا و خصوصا چاق کننده صورت و گونه

  خواص روغن زالو:
  نافع براى افزایش حجم اعضا
  ضماد روغن زالو به اعضاء بدن سبب رشد این اعضاء خواهد شد.

  طریقه مصرف روغن ترکیبی خراطین و زالو
  روش اول: ابتدا، عضو مورد نظر را باید به شدت مالید تا رنگ آن سرخ شود. سپس، با ماساژ، روغن را بر آن مالید. بعد، باید پارچه‏اى را با آب سرد خیس کرده روى عضو گذارد. این عمل باید هر ۲۴ ساعت یک بار انجام شود.

  روش دوم:روغن ترکیبی خراطین و زالو را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه به صورت چرخشی بر روی صورت ماساژ دهید و بعد از ۲ الی ۶ ساعت آنرا بشویید

  زالو درمانی برای چه مزاجی مفید است

  زالو درمانی برای چه مزاجی مفید استزالو درمانی برای چه مزاجی مفید استتاریخچه زالو درمانی:
  یوسف اصغری کارشناس سطح عالی حوزه علمیه، عضو فعال انجمن تحقیقاتی طب سنتی ایران اظهار داشت: زالو درمانی مطابق با شواهد تاریخی دارای سابقه چندین هزار ساله است که مطابق با آخرین تحقیقات آثار زالو درمانی به بیش از ۲۵۰۰ سال قبل می‌رسد، در ایران و یونان باستان، اطبا با دیدگاه پاتولوژی اخلاطی از این روش استفاده می‌کردند و حکماء یونان و ایران در آثارشان، اثرات و تدابیری را برای این روش درمانی بیان کردند که در این رابطه می‌توان به آثار جالینوس (۱۲۹-۱۹۹ م) و حکمای بنام ایران همچون جناب رازی (۲۵۱ – ۳۱۳ ه ق)، بوعلی سینا (۳۷۰ – ۴۲۸ ه ق)، سید اسماعیل جرجانی (۴۳۴- ۵۳۱ ه ق) و غیره اشاره کرد.

   

  بهترین و بدترین افراد برای درمان با زالو چه کسانی هستند؟
  این مدرس حوزه و دانشگاه درباره مزاج زالو افزود: زالو از لحاظ مزاجی، دارای مزاج سرد و خشک است و حکمای بنام ایران زمین دراین رابطه معتقد بوده‌اند که بهترین افراد برای درمان با روش زالو درمانی افرای هستند که مزاجشان گرم و تر و یا در اصطلاح دموی مزاج ها هستند و بدترین افراد برای زالو درمانی افراد سرد و خشک هستند که در اصطلاح معروف به سوداوی مزاجان هستند.

  وی اضافه کرد: لذا باید افراد جامعه در نظر داشته باشند که بنابر تقسیم بندی مزاجی که در کتب طب سنتی ذکر شده است یعنی ۹ طیف مزاج که عبارتند از چهار مزاج مفرد یعنی مزاج گرم، سرد، خشک، تر، و چهار مزاج مرکب که شامل مزاج گرم و خشک که در اصطلاح به آن صفراوی مزاج می‌گویند، مزاج گرم و تر که به دموی مزاجان معروف هستند، مزاج سرد و تَر که به بلغمی مزاجان معروفند، مزاج سرد و خشک که به سوداوی مزاجان معروفند و مزاج زالو که زالو درمانی نیز برای ۴ طیف مزاجی شامل مزاج گرم و تر، مزاج تر مفرد، مزاج گرم و خشک و مزاج گرم مفرد مفید است، بنابراین بدون دلیل قانع کننده زالو درمانی برای افراد دیگر مناسب نیست و حتی امکان دارد مشکلاتی نیز ایجاد کند.

  http://boalii.ir/page/2?s=%D8%B2%D8%A7%D9%84%D9%88


  نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 9 ارديبهشت 1396 ساعت: 15:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123